«خوشمزه‌ترین میوه‌ی درخت» رسید
مجموعه‌ای از کاریکلماتورهای محمدعلی آزادی‌خواه داستان‌نویس و برنده‌ی جایزه‌ی کتاب سال. این مجموعه که منتخبی از کارهای آزادیخواه است؛ با کارتون هایی از محمدصالح رزم حسینی همراه است.
آزادیخواه بیشتر به عنوان نویسنده‌ی کودک و نوجوان مطرح است اما دستی نیز در طنز و داستان کوتاه نیز دارد. اولین اثر او در زمینه‌ی ادبیات کودکان و نوجوانان به نام «پرستوهای دره پیچاب» در سال 52 به چاپ رسید که یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های کودک آن زمان بود. «افسانه‌ی نامی و کامی»، «دوستان جنگل شاد» و «تبر مشهدی باقر»، «قصه‌های گرگ و میش»، «قصه جنگل»، «بچه‌ها بیدارند» و «مرادو» سایر کتاب‌های او در حوزه‌ی کودک و نوجوان هستند که از این مجموعه؛ داستان بلند «مرادو»، بهمن 1385 به عنوان كتاب برگزيده‌ي سال 1385 كشور اعلام شد.
اولين مجموعه‌داستان كوتاه آزادیخواه به نام «كوتوله‌اي در تنگ» در سال1381 توسط نشر زال به چاپ رسید. او از سال58 تاکنون نوشته‌های پراکنده‌ای در زمینه‌های مختلف در نشریه‌های مختلف در نشریه‌های مانند ماهنامه‌ی فروهر، نامه‌ی فرهنگ ایران، ادبستان، ماهنامه‌ی آبزیان و ويژه‌نامه‌ي حروف منتشر کرده است. بازنویسی قصه‌های «تاریخ بیهقی» نیز امسال توسط نشر پارسه به بازار کتاب ارائه خواهد شد. صالح رزم حسینی نیز از کاریکاتوریست‌های جوان ایران است که تا به حال بیش از 30جایزه‌ و دیپلم افتخار از جشن‌واره‌های بین‌آلمللی دریافت نموده است.
مجموعه کاریکلماتور و کاریکاتور « خوشمزه‌ترین میوه‌ی درخت» نوشته محمدعلی آزادیخواه در 152 صفحه و قيمت 2200 تومان به وسيله نشر «آموت» منتشر شده است.

Labels: ,

aamout[at]gmail[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment