رمان «دخترم، عشق ممنوع!» منتشر شد
رمان «دخترم، عشق ممنوع!» نوشته‌ي شهلا آبنوس منتشر شد.
به گزارش بخش كتاب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محور اصلي اين رمان درباره وضعيت اجتماعي و فرهنگي برخي اقشار جامعه ايراني در دهه 60 و برخي موضوعات حاشيه جنگ و نيز تقابل زندگي شهري با روستايي است.
در خلاصه داستان نيز مي‌خوانيم: فرزانه، دختري با خاطرات شيرين کودکي، به همراه خانواده‌اش از روستا به تهران مي‌آيد. خانواده فرزانه بسيار سنتي است و پدر و مادرش به دليل تلاش فراوان براي تربيت فرزندان‌شان زبان‌زد خاص و عام هستند. در همين احوال، دانشجويي براي زندگي با خانواده فرزانه، وارد زندگي آن‌ها مي‌شود. عشق بين فرزانه و دانشجوي تازه‌وارد، زندگي خانواده اين دختر جوان را وارد درگيري عجيبي مي‌کند. هيچ‌کدام از اعضاي خانواده با اين عشق موافق نيستند.
شهلا آبنوس، نويسنده، درباره رمانش مي‌گويد: در رمان، تقابل فرهنگي زندگي شهري با روستايي در قالب داستاني عاطفي درباره دختر و پسري جوان بيان شده است. در ميان برخي از خانواده‌هاي ايراني در دهه‌اي كه درباره آن نوشته‌ام، دختران حق اظهار نظر نداشته‌اند و در حالي‌که پسران خانواده به راحتي خواسته‌هاي خود را بيان و اجرا مي‌كردند؛ ولي اين حق طبيعي به دختران داده نمي‌شد.
پيش‌تر از شهلا آبنوس، رمان «ستاره در آينه» و دو مجموعه‌ داستان «بغض‌هاي قديمي» و «خوابي که تعبيرش تو بودي» منتشر شده است.
رمان «دخترم، عشق ممنوع!» در 280 صفحه با قيمت 6500 تومان به وسيله نشر آموت منتشر شده است.

Labels: ,

aamout[at]gmail[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment