ترجمه‌های کیهان بهمنی در نمایشگاه کتاب
515-3.jpg 
مجموعه‌ی داستان «چمدان» و رمان‌های «نقطه‌ی امگا» و «خدمتکار و پروفسور» ترجمه‌های چاپ اولی کیهان بهمنی برای عرضه در بیست‌وششمین نمایشگاه کتاب تهران هستند.
این مترجم در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: مجموعه‌ی داستان «چمدان» اثر سرگئی دولاتوف‌، نویسنده‌ی روس‌، شامل داستان‌هایی به هم پیوسته است که از سوی نشر ثالث در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود.
او افزود: ترجمه‌ی رمانی به نام «نقطه‌ی امگا» از یک نویسنده‌ی آمریکایی به نام دن دلیلو نیز توسط نشر روزنه در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود. دن دلیلو از نویسنده‌های منتقد سیاست‌های آمریکاست و این رمان او نیز جنبه‌ی انتقادی دارد و اعتراض به سیاست‌های جنگ‌طلبانه‌ی آمریکاست.
بهمنی در ادامه گفت: رمان «خدمتکار و پروفسور» نوشته‌ی یوکو اوگاوا نیز از سوی نشر آموت در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود. «خدمتکار و پروفسور» از رمان‌های بسیار پرفروش در ادبیات ژاپن‌ در رابطه با ریاضیات است. داستان این رمان ماجرای ارتباط بین یک خدمتکار و یک استاد ریاضیات است که دچار فراموشی شده است. رمان مسائل مربوط به ریاضیات را به صورت ساده و زیبا بیان می‌کند. از این رمان در ژاپن استقبال زیادی شده است و امیدوارم در ایران هم از آن استقبال شود.
او افزود: چاپ دوم «وقتی بزرگ بودیم» نوشته‌ی آن تایلر هم قرار است از سوی نشر افراز در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شود.
بهمنی در پایان یادآوری کرد: پنجمین اثری که از آن تایلر به نشر افراز سپرده‌ام با نام «قطب‌نمای نوح» چند ماه است که از طریق این ناشر به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سپرده شده، اما هنوز مجوز نشر نگرفته است.

Labels:

aamout[at]gmail[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment