رمان مورد علاقه «ریدلی اسکات»
رمان مورد علاقه «ریدلی اسکات» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 
رمان «پیش از آنکه بخوابم» نوشته اس جی واتسون با ترجمه شقایق قندهاری در حالی به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می‌آید که این رمان پس از استقبال فراوان، «ریدلی اسكات» فیلمساز انگلیسی را واداشت تا با خرید امتیاز آن فیلم جدیدش را براساس این داستان بسازد.
به گزارس سیمرغ، رمان «پیش از آنکه بخوابم» نوشته اس جی واتسون با ترجمه شقایق قندهاری از سوی انتشارات آموت منتشر شد. این رمان با استقبال فراوانی در كشورهای غربی روبه‌رو شده، تا جایی كه «ریدلی اسكات» فیلمساز نامدار انگلیسی پس از انتشار این كتاب، امتیاز آن را خریده و هم اکنون دارد براساس آن فیلمی می‌سازد.
ناشر در معرفی کتاب آورده است: «کریستین هر بار که می‌خوابد و خوابش اندکی عمیق می‌شود، حافظه‌اش را به کل از دست می دهد و این اتفاق ناگوار بخشی از تجربه روزانه‌اش شده است.»
این كتاب كه بهار 2011 منتشر شده، تاكنون به بیش از 30 زبان ترجمه شده است. همچنین علاوه بر آمریكا و انگلستان از پرفروش‌ترین كتاب‌ها در كشورهای فرانسه،‌ كانادا، بلغارستان و هلند نیز بوده است.
از «شقایق قندهاری» مترجم، تاکنون کتاب‌های زیادی منتشر شده است؛ از جمله «ابرابله»، «عشق زن خوب»، «آیدابی» و «سیاه دل». قندهاری که صاحب چند جایزه ادبی، مدتی است به طور خیلی جدی برای معرفی ادبیات داستانی ایران روی ترجمه فارسی به انگلیسی کار می کند و در این فضا چند اثر ترجمه کرده که در دست چاپ هستند.
رمان «پیش از آن‌که بخوابم» در 384 صفحه و به قیمت 15000 تومان منتشرشده است.

Labels:

aamout[at]gmail[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment