چهار رمان جديد نشر آموت
رمان‌های «خواسته‌گاری» نوشته پوران ایران، «شومینه خاموش» از آلاله سلیمانی، «آیدا می‌دود» اثر سمیه فرهمندیان و «راز کوچه شیروانی» نوشته لیلا بابایی فلاح منتشر شد.
خواسته‌گاري 
به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رمان «خواسته‌گاری» نوشته پوران ایران در 14 فصل، با زبان طنز نوشته شده و در آغاز آن آمده است: «ما که همواره بابت گناه شوهر نکردن زیر ذره‌بین ملت همیشه در صحنه بودیم و سوگندهای‌مان مبنی بر نداشتن خواستگار به باور کسی نمی‌گنجید، به یک‌باره دست خداوند در این مدار نمایان شد و از چپ و راست، خواستگارانی برای‌مان به زعم جامعه، ترشیده پیدا شد که خود مثنوی هفتادمن کاغذ است.
اما نه تنها نمی‌خواهیم شما را از دانستن خصوصیات آنتیک این خواستگاران محروم کنیم، بلکه برآنیم تا ذره‌ذره رفتار و کردار و بلکه پندار این عزیزان را بازگوییم تا شما امت همراه بدانید که ما هم به اندازه خودمان خواهان داشته‌ایم...»
«خواسته‌گاری» با 116 صفحه، شمارگان 1100 نسخه و قیمت 6000 تومان در نشر آموت منتشر شده است.
شومينه خاموش 
رمان «شومینه خاموش» اثر آلاله سلیمانی در 50 فصل نوشته شده و در بخشی از آن آمده است: «وقتی نشست کنار دستم و در ماشین را بست، تمام احساس‌های خوب دنیا را ریخت توی دلم. می‌ترسیدم یک وقت یک اتفاق عجیبی بیفتد و این لحظه خوب تمام بشود. یک عالمه اتفاق که اصلا دلم نمی‌خواست بهشان فکر کنم. یک عالمه اتفاق که بعضی‌هاشان اصلا عجیب هم نبود، مثل رسیدن. رسیدن می‌توانست این لحظه خوب را تمام کند...»
رمان «شومینه خاموش» با 382 صفحه، شمارگان 1100 نسخه و قیمت 17500 تومان در نشر یادشده منتشر شده است.
آيدا مي‌دود 
رمان «آیدا می‌دود» اثر سمیه فرهمندیان 20 فصل دارد و در بخشی از آن آمده است: «مامان رفت. من خوابیدم روی تختم و سیر گریه کردم. دو دقیقه بعد با یک کاسه آش نذری آمد سراغم. نخواستم که بیشتر گریه کنم چون بوی نعنا و پیازداغ همه چیز را از یادم برد. مستم کرد. تا مادر رفت بیرون. مثل فنر از جایم پریدم و همه را خوردم. اشتهایم صدبرابر شده بود. من عاشق آش داغم. مخصوصا در زمستان‌ها توی جاده چالوس آش خیلی می‌چسبد. کلمه آشکده را که روی آلاچیق‌ها می‌بینم سرما یادم می‌رود حتا اگر پدر ماشین را نگه ندارد که معمولا هم نگه نمی‌دارد.»
راز كوچه شيرواني 
«آیدا می‌دود» با 223 صفحه، شمارگان 1100 نسخه و قیمت 11 هزار تومان در نشر آموت منتشر شده است.
رمان «راز کوچه شیروانی» نوشته لیلا بابایی فلاح نیز داستانی معمایی و جنایی است که در بخشی از آن آمده: «وقتی صنم با لباس سفید، کنار سفره عقد نشست، خیال شهین راحت شد. او را با دوستانش تنها گذاشت و به اتاق خواب شرقی برگشت. از پنجره به کوچه نگاه کرد و دنباله پرده توی دست مشت‌کرده‌اش مچاله شد. مأموران اورژانس یحیی را با برانکار از خانه بیرون آوردند. وقتی او را توی آمبولانس گذاشتند، ماسک اکسیژن روی دهانش بود. پاهای کبودش، از زیر پارچه سفید بیرون زده بود.»
«راز کوچه شیروانی» با 136 صفحه، شمارگان 1100 نسخه و قیمت 7000 تومان در نشر یادشده منتشر شده است.

Labels: , , ,

aamout[at]gmail[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment