تجديد چاپ 5 رمان
 
چند رمان ایرانی تجدید چاپ شد.
به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رمان «خانه روبرو» از حسن کریم‌پور که نامزد جایزه کتاب فصل هم بوده، به چاپ دوم رسیده است. این رمان در 10 فصل نوشته شده و در بخش آغازین آن آمده است: «بیش‌تر مردها در نخستین دیدار با زن یا دختری، دلداده زیبایی ظاهری او می‌شوند و به جمال معنوی‌شان توجهی ندارند. این حقیقت قابل انکار نیست، به ندرت مردی پیدا می‌شود که زن را از نظر جمال باطنی دوست بدارد، و اگر بر حسب تصادف به چنین کاری اقدام کرد بی‌شک روزی پشیمان می‌شود یا نگاهش دنبال این و آن است.»
چاپ دوم رمان «خانه روبرو» با 398 صفحه، شمارگان 1650 جلد و قیمت 21 هزار تومان از سوی نشر آموت منتشر شده است.
 
به تازگی نیز از حسن کریم‌پور رمانی در هشت فصل با عنوان «دختر بویراحمدی» منتشر شده است.
بخشی از این رمان: «همه ساکت بودیم. من و رودابه در برابر آن همه چشم خجالت می‌کشیدیم به هم سلام کنیم، اما نگاهمان هزاران جمله حرف داشت. به یکدیگر خیره شدیم. حتا پلک زدن را فراموش کرده بودیم که مبادا یک لحظه از هم غافل شویم. موجی از دلهره و اضطراب و هیجان توأم با ذوق و شوق احاطه‌ام کرده بود. هر دو یک قدم به سمت هم برداشتیم. قطرات اشک از لابه‌لای همان مژه‌های بلندش آهسته آهسته راه باز می‌کرد و روی گلبرگ‌هایی که در بغل گرفته بود می‌چکید. اشک‌هایم که یازده سال حبس‌شان کرده بودم مانند ناودان روی اشک‌هایش می‌ریخت. همه آن‌ها که قصه پرفراز و نشیب من و رودابه، دختر بویراحمدی، را می‌دانستند قادر نبودند جلوی اشکشان را بگیرند حتا امیرعلی‌خان که به‌ندرت اشک از چشمانش جاری می‌شد.»
«دختر بویراحمدی» با 301 صفحه، شمارگان 1650 جلد و قیمت 14 هزار تومان از سوی ناشر یادشده منتشر شده است.
 
«نسکافه با عطر کاهگل» نوشته م. آرام نیز به‌تازگی به چاپ سوم رسیده است. این رمان در 18 فصل نوشته شده و در بخشی از پشت جلد آن آمده است: «شهریار، جوان بی‌هویتی است که در کودکی، بر اثر سانحه‌ای حافظه خود را از دست می‌دهد و برای فرار از خیابان‌خوابی و آوارگی، به خانواده‌ای متمول پناهنده شده، به مرور فرزند آن خانواده می‌شود.
گذشته گاهی همچون رویایی محو در پیش چشم‌هاش ظاهر می‌شود، اما به روشنی خود را به وی نشان نمی‌دهد. چندین سال بعد، فکر پیدا کردن هویت واقعی،‌ حتا افکار شهریار را در عشقی که با دختر استاد برتر دانشگاه محل تحصیلش پی‌ریزی شده، تحت تأثیر قرار می‌دهد و او را مردد می‌کند. سرانجام در تلاش وی برای یافتن گذشته‌اش،‌ با دیدن حادثه‌ای مشابه همان رویداد که در کودکی‌اش به وقوع پیوسته، حافظه‌اش را بازمی‌یابد.»
چاپ سوم این رمان نیز با 382 صفحه، شمارگان 1100 نسخه و قیمت 16 هزار تومان از سوی نشر آموت منتشر شده است.
 
رمان «پسران گل» نوشته فریبا کلهر نیز به چاپ سوم رسیده است. در یادداشت ناشر درباره این رمان آمده است: «دختر جوانی گردنبندی از کلمه‌ها به گردن آویخته بود که همه از زیبایی‌اش خیره مانده بودند. پسر جوانی داشت با جمله‌های آشنا برای همه ماهی می‌گرفت تا به دختر جوان برسانندش. مادری نوزادش را با ترانه‌ها آ‌رام می‌کرد و همه دست به چانه زده بودند و نگاهش می‌کردند. پدری بسته‌های کلمه را جابه‌جا می‌کرد تا جمله‌ای پیدا کند و همه در آن پیدا باشند. پیرمردی دست کرده بود توی جعبه خاطرات و کلمه‌هایی را می‌گفت که برای همه جمع کرده بود. مادربزرگ جعبه جادویی‌اش را باز کرده و قصه‌هایی را می‌گفت که همه دوست‌شان داشتند. همه فریبا کلهر را می‌شناسند که برای همه می‌نویسد؛ کودک و نوجوان و جوان و میانسال و پیر؛ زن و مرد.»

چاپ سوم «پسران گل» با 288 صفحه، شمارگان 1650 نسخه و قیمت 14 هزار تومان از سوی ناشر یادشده منتشر شده است.
 
رمان «شهري ميان تاریکی» نوشته هورناز هنرور نیز که نامزده جایزه کتاب فصل شده به چاپ دوم رسیده است. بخشی از رمان: قدم‌هایشان را سنگین تا دم دادگاه برداشتند. هر دو ساکت بودند. به آینده نامعلوم خود فکر می‌کردند. به چیزهایی که به دست می‌آوردند و به چیزهایی که از دست می‌دادند. خود را به جلو می‌راندند. همه چیز خیلی سریع پیش رفت. چند برگه را امضا کردند؛ چند سؤال و جواب ساده. کار که تمام شد،‌ تنها شناسنامه‌هایشان بود که هنوز اسم‌های اضافی را حمل می‌کرد.»
چاپ دوم این رمان با 238 صفحه،‌شمارگان 1100 نسخه و قیمت 11 هزار تومان از سوی نشر آموت منتشر شده است.

Labels: , , ,

aamout[at]gmail[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment