«سی‌سا سیاوش» پيشنهادي براي نوجوانان
فریبا کلهر، رمان خود با عنوان «سی‌سا سیاوش» را به نوجوانان پیشنهاد می‌کند تا در تعطیلات نوروز بخوانند.
به گزارش خبرنگار مهر، این رمان برای مخاطب نوجوان نوشته و از دو بخش واقعیت و خیال و فانتزی تشکیل شده است. شیوه روایت این داستان، در کنار طنز آرامی که دارد به گونه‌ای است که بخش اول داستان زمینه‌ای را برای باورپذیری بخش دوم از آن مهیا می‌کند.
در این داستان با سه کودک روبرو هستیم که در شرایطی خاص توسط یک دکتر هندی در تهران به دنیا می‌آیند. این پزشک دارای ویژگی خاصی است که می‌تواند از طریق دست‌هایش، ذهنیت خود را به بدن نوزادان منتقل کند و درباره این سه نوزاد نیز او تمامی اسطوره‌های موجود در ذهن خودش را به آنها منتقل می‌کند که مهمترین آنها اسطوره راما یا همان سیاوش است.
رمان «سی‌سا سیاوش»، شرح درگیری این سه کودک با اسطوره‌ها است و انتظاری که برای ظهور نفر چهارم می‌کشند که بیاید و آنها را از این وضعیت نجات دهد.
کلهر در پاسخ به این‌که چه کتاب دیگری را می‌تواند به نوجوانان پیشنهاد کند تا در ایام نوروز بخوانند می‌گوید: واقعیت ماجرا، کتابی که نخوانده‌ان را نمی‌توانم پیشنهاد کنم؛ آنچه خوانده‌ام را هم نپسندیده‌ام.
نشر آموت پیش از این در حوزه نوجوان از فریبا کلهر، مجموعه داستان «قصه‌های یک دقیقه‌ای» و «قصه‌های دختر نفرين شده»  و «شهر يخ‌هاي خيلي يخ»  و در حوزه بزرگسال رمان هاي «عاشقانه» و  «شوهر عزیز من» را منتشر کرده؛ «سی‌سا سیاوش» هم از سوی آموت در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

Labels:

aamout[at]gmail[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment