یکی از شاهکارهای ادبی-تاریخی دنیا
هوگو کلاوس 
کتاب «اندوه بلژیک» با ترجمه سامگیس زندی، که روایت آن مبتنی بر خاطره‌نگاری لویی، شخصیت اصلی رمان است، هم‌زمان با برپایی نمایشگاه کتاب، از سوی نشر آموت منتشر شد.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «اندوه بلژیک» مشهورترین و برجسته‌ترین اثر هوگو کلاوس، شاعر، نمایش‌نامه‌نویس و نقاش بلژیکی‌است که در سال 1983 منتشر و بلافاصله پس از انتشار، در ردیف پرفروش‌ترین رمان‌های آلمان، هلند و بلژیک قرار گرفت.
زندگي اسرارآميز 
در این اثر، لوییِ یازده‌ساله، شخصیت اصلی رمان، خاطرات‌اش را از یک‌سال پیش از شروع جنگ‌جهانی دوم، تا دو سال بعد از پایان جنگ روایت می‌کند. این خاطره‌نگاری، درست از زمانی آغاز می‌شود که او در مدرسه شبانه‌روزی یک صومعه،‌ با سرپرستی راهبه‌ها، زندگی و تحصیل می‌کند، اما با بالا گرفتن آتش جنگ، به خانه برمی‌گردد و داستان‌اش را با روایت خاطرات تک‌تک افراد خانواده پدری و مادری‌اش و ماجراهای همکاری تنگاتنگشان با نازی‌ها در روزهای جنگ ادامه می‌دهد.
 اندوه بلژیک از دید منتقدان ادبی اروپا، یکی از شاهکارهای ادبی-تاریخی دنیا به شمار می‌رود که در کنار آثار برجسته ادبیات داستانی جهان ماندگار خواهد بود.
 این رمان پس از مرگ کلاوس در سال 2008 یک‌بار دیگر به جمع رمان‌های پرفروش دنیا اضافه شد.
از هوگو کلاوس، هزاران شعر، ده‌ها نمایش‌نامه و بیش از 20 رمان به جا مانده است.
 نخستین چاپ «اندوه بلژیک» با ترجمه سامگیس زندی و با بهای 35 هزار تومان از سوی نشر آموت در بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شده است.

Labels:

aamout[at]gmail[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment