رمان «روزگار تفنگ» مجوز گرفت
http://aamout.persiangig.com/rozegar.jpg 
حبیب خدادادزاده درباره موضوع رمانش با نام «روزگار تفنگ» که به زودی منتشر می‌شود، گفت که داستان این کتاب درباره مردي است كه عليه سوزاندن گندم‌ها از سوي انگليس‌ها اعتراض کرد و راه ياغي‌گري در پيش گرفت.
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) خدادادزاده درباره رمانش گفت: این رمان بیانگر وضعیتی است که پيش پاي «نعمت» شخصیت اصلی داستان قرار مي‌گیرد. انگليس‌ها در زمان متفقين در جنگ دوم جهاني گندم را از مردم مي‌خريدند و مي‌سوزاندند. يك ژنرال انگليسي معتقد بود، مردمي كه گرسنه باشند، كمتر مي‌توانند دردسر ايجاد كنند.
وي افزود: مردم نيز در اين ميان خون احشام را در قصابي‌ها مي‌خوردند که صورتشان در اثر آن تاول مي‌زد.
وقتي شخصيت رمان «روزگار تفنگ» اين شرايط را مي‌بيند به ياغي‌گري روي مي‌آورد، گرچه خانواده او شرط كرده‌ بودند كار كشاورزي را انتخاب كند و از اسب پايين بيايد و تفنگ را كنار بگذارد.
خدادادزاده ادامه داد: نعمت‏‏‏، شخصيتي بومي است و چنين شخصي واقعاً در دزفول حضور داشته است. این رمان مربوط به زمانی است كه انگيس مي‌خواهد نيروهاي خود را به سيبري منتقل كند.
 خدادادزاده متولد درفول است و كتابي هم براي كودكان نوشته است.
رمان «روزگار تفنگ» كه در چهارمین دوره جايزه «رمان اول ماندگار» به عنوان اثر برگزيده انتخاب شد، در 272 صفحه از سوي نشر آموت روانه بازار كتاب مي‌شود.

Labels:

aamout[at]gmail[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment