پرفروش‌های کتابفروشی بیدگل
به گزارش خبرنگار ایلنا، بازار کتاب تهران با ورود به دومین هفته‌ی مردادماه کتاب‌های جدیدی را در لیست پرفرو‌ش‌ها می‌بیند و منتظر است با اضافه شدن کتاب‌های چاپ اولی و تازه‌ از تنور چاپ درآمده‌؛ فهرست کتاب‌های پرمخاطب را هم به‌روز کند و هم پروپیمان.
 
رمان‌های «سمفونی مردگان» نوشته‌ی عباس معروفی، «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» زویا پیرزاد و «شازده کوچولو» سنت اگزوپری با ترجمه‌ی احمد شاملو کتاب‌های نسبتا قدیمی هستند که با درخواست دوباره تعداد قابل توجهی از کتاب‌خوانان، خود را به عنوان یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های بازار معرفی کردند و این هفته در لیست کتاب‌های پرفروش تعدادی از کتابفروشی‌های تهران دیده می‌شوند. همچنین «مثل خون در رگ‌های من»، «دختری که پادشاه سوئد را نجات داد» و «اتفاق» که ماه‌های گذشته در لیست کتاب‌های کتاب‌های پرفروش جا خوش کرده‌ بودند، این هفته نیز در کتابفروشی‌ها جزو پنج کتاب پراستقبال قرار گرفتند. «یادداشت‌های روزانه‌ی محمدعلی فروغی از سفر کنفرانس صلح پاریس» و «علیه تفسیر» هم برای سومین هفته‌ی متوالی به عنوان کتاب پرفروش معرفی شدند. علاوه بر این‌ها آثار تازه‌ واردی مثل «شوهر عزیزم»، «موزه‌ی معصومیت» و «فرانک‌اشتاین در بغداد» نیز در روزهای ابتدایی مردادماه مورد توجه کتابخوان‌ها قرار گرفتند و به لیست کتاب‌های پرفروش راه پیدا کرده‌اند.
ناشرانی چون نیلوفر، مازیار، بیدگل و چشمه بیشترین آثار را در فهرست این‌ هفته‌ی پرفروش‌‌ترین کتاب‌های کتابفروشی‌های تهران داشته‌اند.
این گزارش، آثار پرفروش‌ برخی کتابفروشی‌های معروف تهران از 10 مردادماه تا 15 مردادماه را بررسی کرده است.
کتابفروشی بیدگل: استقبال مراجعان این فروشگاه از «علیه تفسیر» سوزان سانتاگ با ترجمه‌ی مجید اخگر همچنان ادامه دارد و این کتاب را در صدر فهرست پرفروش‌های این فروشگاه قرار داده است. همچنین کتاب «دختری که پادشاه سوئد را نجات داد» نوشته‌ی یوناس یوناسن رده دوم لیست فروش را به خود اختصاص داد و تازه‌ترن نمایشنامه‌ی چاپ شده از مارتین مک‌دونا با نام «جمجمه‌ای در کانه مارا» نیز در جایگاه سوم این فهرست ایستاد. اثر تام ستندیج درباره‌ی تاثیر خوراک در چگونگی اتفاق افتادن روندهای تاریخی به‌نام «خوراک و تاریخ» و زندگی‌نامه‌ی فریدریش هلدرلین به قلم اشتفان سوایگ یا همان «پیکار با دیو» هم از دیگر کتاب‌های محبوب این فروشگاه بودند که با ورود به تابستان مورد توجه مخاطبان قرار گرفته‌اند و در انتهای فهرست پرفروش‌های کتابفروشی بیدگل ایستادند.

Labels:

aamout[at]gmail[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment