«پریباد» پس از چهار سال تجدید چاپ شد
http://aamout.persiangig.com/image/00-94/050-paribad-2.jpg 
دومین چاپ از رمان «پریباد» نوشته محمد علی علومی از سوی نشر آموت منتشر شد.
به گزارش خبرنگار مهر، چهار سال پس از انتشار رمان «پریباد» نوشته محمدعلی علومی، نشر آموت این رمان را که همزمان با انتشار برگزیده جایزه ادبی کتاب فصل شده بود را تجدید چاپ کرد.
علومی این رمان را با ساختاری اسطوره‌ای درباره شهری نوشته که به گفته خودش، یکشبه دود شد و نابود شده است. وی پیش از این درباره این رمان گفته بود که در اين رمان تضاد بين جهان قديم و جدید با ورود جهان جديد به ايران در شهر فرضي «پريباد» شكل مي‌گيرد.
در این رمان شخصیتی با نام «پیر ویس»، راوی داستان است که ماجراهایی حیرت‌انگیزی از شهر پریباد حکایت می‌کند که به گفته خودش این ماجراهای عجیب و غریب را از پدرش و او از پدر خود و او هم از پدر خود یعنی مهرک، پسر میرزا فرجاد شنیده است. در کنار او نیز همسرش هم هرچه را درباره پریباد و مردمش و ماجراهای شهر از پدر و مادر و پدربزرگ‌هایش شنیده، تعریف می‌کند.
در بخشی از این رمان می‌خوانیم: «هیچ قصه‌گویی ندیده بودم که قصه پریباد را کاملا بداند. شهری بوده انگار به نام پریباد که یک شب محو می‌شود و یا طوفان آن را می‌برد و شاید برعکس، طوفان، شهری را می‌آورد به نام پریباد. بعضی می‌گفتند ساکنانش دیو بودند. در قصه‌ها، مکانش را حدود ایزدخواست در اطراف یزد می‌دانند و در روایت‌هایی، کنار جبار بارز، حدفاصل بم با نرماشیر. زابلی‌ها هم می‌گویند این شهر کنار شهر سوخته بوده است.»
رمان «پریباد» نوشته‌ی «محمدعلی علومی» در 544 صفحه و به قیمت 31000 تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.
از محمد علی علومی پیش از این نیز آثاری مانند ظلمات، سوگ مغان، آذرستان، شاهنشاه در کوچه دلگشا، وقایع نگری بن‌لادن و... و. منتشر شده است.

Labels:

aamout[at]gmail[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment