چاپ سوم «بیوه‌کشی» منتشر شد
http://images.hamshahrionline.ir/images/2015/10/position36/15-10-2-204925z1rf0mpv.jpg 
سومین چاپ از رمان «بیوه ‌کشی» به قلم یوسف علیخانی روانه بازار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رمان «بیوه‌کشی» نوشته یوسف علیخانی در کمتر از شش ماه بعد از انتشار به چاپ سوم رسید.

در این رمان دو شخصیت محوری با عنوان  «خوابیده‌خانم» و «بزرگ» پس از کش‌واکش‌های بسیار بالاخره موفق می‌شوند با هم ازدواج کنند اما روزگار بازی دیگری با آن‌ها در پیش گرفته و «بزرگ» به‌وسیله‌  «اژدرمار» در اژدرچشمه روستا بلعیده می‌شود.

خوابیده‌خانم می‌ماند و دخترش «عجب‌ناز». او مجبور است بنا به باور مردم، منتظر برادرشوهر کوچک‌تر بماند تا با او ازدواج کند. اما اندک‌زمانی بعد، شوهر دومش هم به وسیله «اژدرمار» کشته می‌شود و این رسم تا هفت نوبت و برای هفت برادر همسر سابقش تکرار می‌شود.

رمان «بیوه‌کشی» با زبانی بسیار ساده و داستانی پرکشش، خوانندگان را وارد غاری پر از داستان می‌کند که سرشار از داستان‌های فرعی است.


یوسف علیخانی که پیش از این با «سه‌گانه» ‌اش (قدم‌بخیر مادربزرگ من بود – اژدهاکشان – عروس بید) به میان خوانندگان رفته بود، این‌بار با اولین رمانش به بازار کتاب آمده است.

فضای داستان‌های علیخانی در روستایی خیالی به نام «میلک» (به فتح لام) می‌گذرند و دغدغه داستان‌هایش، روایت داستان آدم‌های گرفتار در خیالات و اسطوره‌ها و باورهاست.

اغلب داستان‌های کوتاه این نویسنده به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، عربی و ترکی ترجمه شده اند.

علیخانی برای نوشتن مجموعه داستان «قدم‌بخیر مادربزرگ من بود» برنده‌ی جایزه جشنواره‌ی بین‌المللی روستا و نامزد جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی شد. «اژدهاکشان» توانست شایسته تقدیر اولین دوره‌ جایزه جلال‌آل‌احمد و نامزد هشتمین دوره‌ی جایزه هوشنگ گلشیری شود. او همچنین به‌خاطر نوشتن «عروس بید» ‌ برنده جایزه کتاب سال غنی‌پور و نامزد جایزه کتاب فصل شد.

چاپ سوم رمان «بیوه‌کشی» نوشته‌ی «یوسف علیخانی» در ۳۰۴ صفحه و به قیمت ۱۸۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

Labels:

aamout[at]gmail[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment