«پروژه شادی» به ایران رسید

«پروژه شادی» نوشته‌ی گریچن رابین، ترجمه‌ی آرتمیس مسعودی/ 392 صفحه/ 12000 تومان

آرتمیس مسعودی از انتشار ترجمه خود از کتاب «پروژه شادی» به قلم «گریچن رابین» شامل تجزیه و تحلیل آثار نویسندگانی که از سال‌ها پیش در مورد موضوع شادی قلم زده‌اند، خبر داد.

آرتمیس مسعودی، مترجم این اثر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه «پروژه شادی»، تقویمی است که به شکل یک رمان و در قالب رویکردهایی برای تغییر زندگی نوشته شده است، اظهار کرد: گریچن رابین، نویسنده این کتاب که نام آن، به مدت یک سال در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار داشت، فلسفه، پژوهش‌های علمی، تاریخ، تحلیل و تجربیات زندگی روزمره را برای کشف شادی در زندگی عادی ما با مهارتی وصف‌ناشدنی در هم تنیده است. او در این داستان، تلاش‌های یک ساله خود را برای محک زدن نتایج مطالعات و فرضیات موجود در مورد اینکه چطور می‌توان شادتر زندگی کرد، شرح می‌دهد.

وی در مورد چگونگی نوشته شدن این اثر نیز گفت: گریچن رابین، نقل کرده است که وقتی در یک بعدازظهر بارانی، از پنجره اتوبوس به بیرون خیره شده بود، از خودش پرسیده است که از زندگی چه می‌خواهد و متوجه شده که می‌خواهد شادتر باشد و ناگهان حس کرده است که تا به حال هرگز برای فکر کردن در مورد شادی وقت صرف نکرده است. وی نقل می‌کند که در آن لحظه، به دو حقیقت پی برد؛ یکی این که به اندازه کافی شاد نیست و دیگر این که زندگی‌اش تغییر نمی‌کند، مگر آن که خودش بخواهد آن را تغییر دهد. به همین خاطر او تصمیم گرفت یک سال کامل را به انجام پروژه شادی اختصاص دهد و نتیجه آن یکی از عمیق‌ترین و جذاب‌ترین کتاب‌های موجود در مورد شادی شد.

مسعودی ادامه داد: پروژه شادی شامل تجزیه و تحلیل آثار نویسندگانی است که از سال‌ها پیش در مورد موضوع شادی قلم زده‌اند. این کتاب، همه موضوعات مربوط به شادی از دوستی تا ورزش کردن، از تماشای تلویزیون تا نوشتن یک رمان و از مرتب کردن کمدها تا تفکر در مورد الوهیت را مطرح می‌کند.

مترجم کتاب «شادی را به فرزند خود هدیه کنید» ادامه داد: در حقیقت، ایده رابین، در مورد پروژه شادی، تنها تالیف یک کتاب یا نوشتن وبلاگ نیست، بلکه ایجاد یک جنبش در پس ذهن اوست. اکنون، با الهام گرفتن از این کتاب، گروه‌های پروژه شادی تشکیل شده که در جلسات مخصوص این کار، در مورد پیشرفت‌های خود در زمینه به دست آوردن شادی به بحث می‌نشینند.

به گفته مسعودی، گریچن رابین در مورد پروژه شادی پیش از این در مصاحبه‌ای عنوان داشته است که با نوشتن این کتاب، توانسته بدون آن که مکان زندگی خود را ترک کند یا هجرتی انجام دهد، به حقیقت، معنا و شادی دست یابد. برای او این موضوع اهمیت دارد که افراد شاد بیشتر می‌توانند به دیگران فکر کنند و در مشکلات، به یاری همنوعانشان بشتابند، زیرا قبلا کارآیی کافی را در خود ایجاد کرده‌اند، به مشکلات اجتماعی بیش از دیگران اهمیت می‌دهند، خدمات داوطلبانه بیشتری دارند و در موسسات خیریه بیشتر فعالیت می کنند.

کتاب پروژه شادی را نشر آموت در 392 صفحه و قیمت 12هزار تومان منتشر کرده است.

سایت فروش

آموت در آپارات

آموت در شبکه های اجتماعی

 

دانلود کتابنامه آموت

کتابفروشی آموت

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است 2023© طراحی شده بوسیله کتابدار

جستجو