دومين رمان «آلاله سلیمانی» منتشر شد

خبرگزاری تسنیم: رمان «نیمکت و دریا» نوشته‌ی «آلاله سلیمانی» به تازگی با محوریت یک دختر جوان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، گلاب در خانواده‌ی نسبتاً سنتی با اصول و عقاید مخصوص خودشان بار آمده. طی عمر هجده ساله‌اش بر طبق نظر اطرافیان زندگی کرده و به یک سری باید‌ها نبایدهایی که خیلی بهشان فکر نمی‌کرده، رسیده. اما بعد از طلاق خواهرش تفکرش نسبت به ارزش‌های زندگی‌اش تغییر می‌کند. اول از همه خانوده‌اش را راضی می‌کند تا برود در دانشگاه انزلی گرافیک بخواند.

گلاب نقاشی می‌کشد و هر کدام از نقاشی‌هایش، داستان مربوط به خودش را دارد. در انزلی در خانه‌ی زینت خانم که یکی از اقوام دور پدرش است ساکن می‌شود. داستان از وقتی شروع می‌شود که نوه زینت خانم از راه می‌رسد؛ نریمان متارکه کرده، ایران زندگی نمی‌کند و هفده سال از گلاب بزرگتر است. شاعر است و داستان شعرهایش، داستان نقاشی‌های گلاب است...

بیشتر همسن و سال‌های گلاب به همین شیوه‌ای که او بزرگ شده، با همین پندارها و تربیت‌ها بزرگ شده‌اند. مثالش در داستان آمده: «دخترها توی خیابان نباید بخندند.» یا «دخترها در خیابان نباید بلند بلند صحبت کنند.» و از این قبیل جمله‌ها زیاد در داستان یافت می‌شود. گلاب می‌خواهد لااقل در مورد زندگی خودش، یک تغییراتی بدهد و سعی کند یک چیزهایی را به خانواده‌اش بفهماند.

از نویسنده «نیمکت و دریا» سال گذشته رمان «شومینه خاموش» در نشر آموت منتشر شد که با استقبال خوانندگان رمان روبه‌رو شد. از این نویسنده به زودی رمان «آلاچیق و اقاقی» در همین انتشارات منتشر می‌شود.

رمان «نیمکت و دریا» نوشته‌ی «آلاله سلیمانی» در 424  صفحه و به قیمت 21500 تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

سایت فروش

آموت در آپارات

آموت در شبکه های اجتماعی

 

دانلود کتابنامه آموت

کتابفروشی آموت

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است 2021© طراحی شده بوسیله کتابدار

جستجو