نشر آموت منتشر کرد: «خدمت‌کار»

سال ۱۹۶۲ است. ایبیلین کلارک خدمتکاری سیاهپوست است که در شهر جکسون در می‌سی‌سی‌پی زندگی می‌کند. ایبیلین همیشه در سکوت فرمان می‌برد و به تازگی نمی‌تواند عصبانیت و دلخوری خودش را پنهان کند. دوستش مینی جکسون آدم دهن‌لقی است اما حالا اسراری از اربابش می‌داند که زبانش را بند آورده‌ است. از سوی دیگر، اسکیتر فیلن که شهره‌ی خاص‌وعام است، به تازگی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده است. اسکیتر رویاهای زیادی در سر دارد اما چون مجرد است کسی او را آدم حساب نمی‌کند.

این سه زن که ظاهرا به دنیاهای کاملا متفاوتی تعلق دارند، با یکدیگر همراه می‌شوند و کتابی جنجالی می‌نویسند که درباره‌ی خدمتکاری سیاهپوست در جنوب آمریکاست. این کتاب می‌تواند سرنوشت آن‌ها و زندگی در یک شهر کوچک را برای همیشه دگرگون کند...

 

تحسین‌ها:

▪️دو شخصیت اصلی که هر دو خدمتکار هستند... با وجود این زیبایی ملموس و صمیمانه‌شان کاملا به‌چشم می‌آیند و نویسنده با این دو شخصیت رمانی بسیار موفق خلق می‌کند.

(نیویورک‌تایمز)

 

▪️ این کتاب می‌تواند یکی از مهم‌ترین آثار داستانی بعد از رمان «کشتن مرغ مقلد» باشد.

(رادیو دولتی آمریکا)

 

 ▪️ کتابی که اعضای همه‌ی باشگاه‌های کتاب باید آن را انتخاب کنند و بخوانند

(هافینگتون‌پست)

 

 ▪️ این کتاب هیجان‌انگیز مسایل اخلاقی موردنظر خود را بار دیگر در کانون توجه قرار می‌دهد. استاکت درباره‌ی بیداری اجتماعی، داستانی خلق می‌کند که از هر دو سوی شکاف نژادی در آمریکا مورد توجه قرار گرفته است.

(واشنگتن‌پست)

 

«کاترین استاکت» در شهر جکسون در می‌سی‌سی‌پی به دنیا آمده در این شهر بزرگ شده است. استاکت که فارغ‌التحصیل زبان انگلیسی و نویسندگی خلاق از دانشگاه آلاباماست، بعد از پایان تحصیلات خود راهی نیویورک می‌شود و به مدت شانزده سال در مجلات مختلف این شهر کار می‌کند. او پس از حوادث یازده سپتامبر نوشتن نخستین رمان خود را شروع می‌کند. رمان خدمتکار تاکنون در ۳۵ کشور جهان منتشر شده است و در مجموع هفت‌میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. این رمان بیش از ۱۰۰ هفته در فهرست پرفرو‌ش‌های نیویورک‌تایمز قرار داشته است.

 

«آراز ایلخچویی» متولد آبان‌ماه ۱۳۵۸، درگذشته در شهریور ۱۳۹۸؛ دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی. از او ترجمه‌ی کتاب «زن غذا و خدا» در نشر آموت منتشر شده است

 

• برنده‌ی جایزه‌ی بوکه سال ۲۰۰۹

• برنده‌ی جایزه‌ی بوک بروز سال ۲۰۰۹

• برنده‌ی جایزه‌ی بوک کریستین‌ساینس‌ماینتور سال ۲۰۰۹

• صد هفته در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز

• فیلمی بر اساس این کتاب در سال ۲۰۱۱ ساخته شد

• برترین کتاب سایت آمازون در سال ۲۰۰۹

• نامزد جایزه‌ی اورنج طلایی در سال ۲۰۱۰

• نامزد جایزه‌ی دبلین ۲۰۱۱

 

نشر آموت / چاپ اول / ۷۰۰ صفحه - گالینگور/ ۲۹۹۰۰۰ تومان

سایت فروش

آموت در آپارات

آموت در شبکه های اجتماعی

 

دانلود کتابنامه آموت

کتابفروشی آموت

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است 2024© طراحی شده بوسیله کتابدار

جستجو